Gizlilik İlkeleri

evgrafiti.com, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta vb.) sizlerden talep etmektedir. "Ev Grafiti" bilgisayarlarında toplanan bu bilgiler, dönemsel kampanya çalışmaları, müşteri profillerine yönelik özel promosyon faaliyetlerinin kurgulanması ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri “sınıflandırma” çalışmalarında sadece "Ev Grafiti" bünyesinde kullanılmaktadır.

Ev Grafiti, üyelik formlarından topladığı bilgileri, söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.

evgrafiti.com, e-posta adresleri ve üyelik formlarında istediği kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlediği, ziyaretçi hareket ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, evgrafiti.com müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla Ev Grafiti iş ortakları ile paylaşılabilmektedir.

Müşteri bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

Müşterinin sisteme girdiği tüm bilgilere sadece Müşteri ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde evgrafiti.com veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin Garanti Sanal Pos3D Secure sistemi üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.

3D Secure Nedir?
Visa ve Mastercard tarafından geliştiren bu sistem, herhangi bir ödeme işlemi sırasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi Kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Böylelikle kart numaranızı başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik ortamda güvenliğinizi sağlamış olursunuz.

3D Secure Neden Güvenlidir?
3 D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır.

3D Secure şifresi nasıl tanımlanır?
3D Secure sistemine uyumlu kredi kartınızla yapacağınız ilk işleminizle bir defaya mahsus olmak üzere onaylama sayfasında sistem sizi şifre tanımlama sayfasına aktaracaktır. Bu sayfadan şifrenizi tanımlayabilirsiniz. Tanımladığınız şifrenizle internet ortamında yapacağınız her işlemde 3D Secure güvenliğinden faydalanmış olacaksınız.

Kredi kartınız 3D Secure sistemine uyumlu değilse şifre sayfası açılıp otomatik olarak kapanacaktır. Ancak işleminizin güvenliği 3D Secure sistemi ile bankanız tarafından sağlanacaktır. Bu şekilde sanal ortamda çok daha güvenli alışveriş yapmış olacaksınız.

Ev Grafiti © 2018